• Podsumowanie XIV Konkursu Piosenki

pt: “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2023 r.

6 czerwca 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tykocinie odbyła się już XIV edycja konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2023. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 29 uczestników ze szkół i Domów Kultury w Bielsku Podlaskim, Białymstoku, Choroszczy, Dziatkowicach, Hajnówce, Kleosinie, Łapach, Czarnej Białostockiej i Tykocinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.  Zaszczycili nas swoją obecnością Pan Adam Backiel ze Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Pani Agnieszka Rzeszewska - Przewodnicząca Solidarności Oświatowej w Białymstoku, Pan Rafał Supiński z Regionalnej  Dyrekcji  Lasów Państwowych, Pan Maciej Chotecki z Nadleśnictwo Knyszyn, Pan Szymon Budziński - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Tykocinie, Pani Renata Kamińska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Tykocinie, Pani Urszula Ciołko - przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Tykocinie oraz Pani Urszula Gołębiewska.

Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie artystycznym i wokalnym. Jury w składzie: Krzysztof Kulikowski - przewodniczący jury, dr hab. Ewa Barbara Rafałko i Katarzyna Szymuś podkreślali wysoki poziom wykonawczy młodzieży. Jak zwykle niezawodni okazali się sponsorzy, którzy wspierają konkurs od lat: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Miejski w Tykocinie, Bank Spółdzielczy w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i Nadleśnictwo Knyszyn, a także lokalne firmy i osoby prywatne Tykocina.

Laureaci XIV Konkursu Piosenki:

Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoły podstawowej:

I miejsce - Maria Boreczko

II miejsce- Barbara Pietraszko

III miejsce-Antonina Łuczaj

Kategoria wiekowa: klasy IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce - Martyna Wysocka

II miejsce-Hanna Wołczyk

III miejsce-Aleksandra Kurzyna

Kategoria wiekowa: klasy VII- VIII szkoły podstawowej :

I miejsce- Natalia Gulc

II miejsce - Dominika Żukowska