• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości do szkoły zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Więcej informacji o programie na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/laboratoria

• Zajęcia warsztatowe
          W dniu dzisiejszym 18.10.2022r. gościliśmy w naszej szkole Mobilne Laboratoria Przyszłości. Zajęcia warsztatowe były prowadzone w dwóch blokach szkoleniowych opartych na technologii STEAM.
          ​​​​​​Dzieci tworzyły różnorodne prace drukiem 3D, a także poznały technologię rozpoznawania ruchu.

Drukujemy figury geometryczne na DRUKARCE 3D
          Drukarka 3D w szkole może mieć wiele zastosowań, jednak priorytetem dla każdego nauczyciela jest, aby przyczyniła się do zwiększenia efektywności procesu edukacyjnego, aby uczniowie mogli poszerzać swoją wiedzę, umiejętności techniczne, logicznego myślenia, efektywnego planowania i działania w zespole, aby  stała się narzędziem zwiększającym ich zaangażowanie w naukę.

W świecie VR
          Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistość w edukacji ma wiele zalet. Okulary VR pozwalają uczniom na naukę poprzez osobiste doświadczenie, dzięki czemu zwiększa się ich motywacja i zaangażowanie. Po założeniu na głowę okularów VR uczniowie nie tylko otrzymują możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych, ale przede wszystkim znacznie skuteczniej zapamiętują przekazywane im treści. To nowatorskie podejście do nauczania stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji.

Programowanie z robotem Photon
          W naszej szkole w trakcie zajęć wykorzystywany jest interaktywny robot Photon. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie, rozwija logiczne myślenie oraz kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie - poprzez zabawę!

Okulary VR na godzinie wychowawczej

Ileż było emocji i radości na godzinie wychowawczej w klasie IV B, gdy uczniowie nałożyli okulary VR. Pływali w głębinach oceanów z rekinami. Odwiedzili też biegun północny i białe niedźwiedzie. Przejechali się kolejką i skoczyli na bungee. To tylko niektóre atrakcje zapewnione dzięki okularom VR.